Photo by Simon Migaj on Unsplash

Plány sa pri cestovaní často menia, aktualizujú, pribudnú nové možnosti a byť flexibilný je to najlepšie čo pre seba môžme urobiť. Nejaký predbežný plán, ideu však treba mať. Poďme sa spolu podívať na jednu z možností ako toho dosiahnúť.

1. Získavame informácie o destináciách

Urobíme si prieskum na stránke https://wikitravel.org . Na tejto adrese nájdeme všetko o našej destinácii. Ako sa tam dostať, pohyhovať, ubytovať, čo vidieť, typické jedlo, pamiatky. Je to slobodná encyklópédia objektívnych informácii o destináciách, inak povedané Biblia pre cestovaľov.
To, či potrebujeme do krajiny víza zistíme napríklad tu.
Ak cestujeme z dronom, zíde sa nám táto mapa. Do niektorých krajín je totiž dron zakázané aj importovať, a mohlo by sa stať že o neho na letisku prídeme.

2. Zvolíme druh transportu

Na základe informácií o destinácii a nášho komfortu si zvolíme druh transportu. Na to nám poslúži https://www.rome2rio.com/ kde stačí zadať odkiaľ chceme vyraziť a kam chceme prísť. Systém prepočíta najlepšie trasy, možnosti dopravy a aj približné ceny.
Lokálny transport je však aj tak nalepšie riešiť na mieste, ideálne z miestnymi.

3. Hľadáme najvýhodnejšiu letenku

Ak potrebujeme do našej destinácie letieť, využijeme https://www.skyscanner.com/ . Je to vyhľadávač najvýhodnejších letov rôzných leteckých spoločnosti.

  • Webovú stránku si otvoríme v inkognito móde, hlavne ak plánujeme lety len prezerať. Skyscanner síce nesleduje(nezneužije) našu aktivitu, ale stránky leteckých spoločností by nám pri následnej návšteve mohli dať vyššiu cenu, aj na základe krajiny z ktorej letenku kupujeme.
  • Je možné prehľadávať letenky aj na základe mesiacov, najlacnejších mesiacov v roku. Takto sa vieme dostať k zaujímavým sumám.
  • Ideálne si vždy vyberieme nákup u leteckých spoločností, nie u priekupníkov (Travelgenio a pod). Síce ponukajú nižšiu cenu, no ich zákaznícky servis je tažkopádny a iba málokedy to stojí za ušetrené peniaze.

4. Stretávame ľudí

Ideálny je https://www.couchsurfing.org na ktorom častokrát nájdeme domácich, ktorý

  • rozprávajú anglicky
  • radi sa stretnú z cudzincami
  • poznaju miesto a jeho zaujímavosti

Aplikácia Tinder tiež dobre funguje a nemusí sa jednať len o sex. Najlepšie sú, ale častokrát náhodné stretnutia, či už v hostele, na ulici a pod.

5. Ak máme štastie, niekto to už naplánoval

Na blogu https://www.fly4free.com nadšenci cestovania denno denne uverejňujú rôzne lacné letenky a zľavy hotelov po celom svete. Ak máme štastie, toho je ten najlepší zdroj na príjemnú low cost dovolenku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.