Skoky na lane zo starého 110m komína v Prešove

✍️ Vytvoril:

📅 Naposledy aktualizované:

Skoky na lane zo starého 110m komína v Prešove

Pohľad z výšky 110 m poriadne s hlavou zakrúti. Samotný výstup na komín je parádny adrenalín, no skočiť si z neho je zážitkom na celý život!

Video skoky komín Prešov

Ako to funguje

Dvojica 200 metrových statických lán ako základ systému. Po nich sa kĺžu 2 nezávisle brzdené tandemové kladky kotvené v polovici komína a na ich koncoch adrenalínom povzbudený skokan.

A nenarazím do komína ?

V podstate sa jedná o trojuholník, kyvadlo, pri ktorom skokan padá dole a zhruba v prvej tretine letu je zachytávaný lanom a jeho pád pokračuje do kyvadla. Na to, že do komína skokan nenarazí vplýva veľa faktorov ako napríklad vhodný protivietor či ťažká večera, no hlavne smer a váha lán ho tahá smerom od komína, takže nič podobné nehrozí.

Skoky na lane, skokan
Je to Bungee jumping ?

Bungee jumping sa skáče na pružnom bungee jumpingovom lane, kde skokan padá kolmo dole a potom čo je jeho pád tlmený lanom vyskakuje opäť kolmo hore. Tento druh zoskoku nie je z komína možný z pochopiteľných dôvodov.

Skok na lane alebo inak nazývaný Rope jump či Kieneova hojdačka sa skáče do kyvadla, takže skokan má zážitok z voľného pádu aj z letu na lane, ktorý dosahuje až 130km/h!

Napriek tomu, že je tento systém v celku bezpečný, neodporúčam vám ho aplikovať pokiaľ skutočne neviete, čo robíte. Každá chyba môže mať veľmi nepríjemné až smrteľné následky. Predtým než sa do skakania pustíte, zistite si o tom čo najviac. Tento článok rozhodne neposkytuje dostatočné informácie.


Publikovaný

v

,

od

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.