Pohľad z výšky 110 m poriadne s hlavou zakrúti. Samotný výstup na komín je parádny adrenalín, no skočiť si z neho je zážitkom na celý život!
Ako to funguje
Dvojica 200 metrových statických lán ako základ systému. Po nich sa kĺžu 2 nezávisle brzdené tandemové kladky kotvené v polovici komína a na ich koncoch vytešený, adrenalínom povzbudený skokan.
A nenarazím do komína ?
V podstate sa jedná o trojuholník, kyvadlo, pri ktorom skokan padá dole a zhruba v prvej tretine letu je zachytávaný lanom a jeho pád pokračuje do kyvadla. Na to, že do komína skokan nenarazí vplýva veľa faktorov ako napríklad vhodný protivietor či ťažká večera, no hlavne smer a váha lán ho tahá smerom od komína, takže nič podobné nehrozí.
Je to Bungee jumping ?
Bungee jumping sa skáče na pružnom bungee jumpingovom lane, kde skokan padá kolmo dole a potom čo je jeho pád tlmený lanom vyskakuje opäť kolmo hore. Tento druh zoskoku nie je z komína možný z pochopiteľných dôvodov.
Skok na lane alebo inak nazývaný Rope jump či Kieneova hojdačka sa skáče do kyvadla, takže skokan má zážitok z voľného pádu aj z letu na lane, ktorý dosahuje až 130km/h!
Napriek tomu, že je tento systém v celku bezpečný, neodporúčam vám ho aplikovať pokiaľ skutočne neviete, čo robíte. Každá chyba môže mať veľmi nepríjemné až smrteľné následky. Predtým než sa do skakania pustíte, zistite si o tom čo najviac. Tento článok rozhodne neposkytuje dostatočné informácie.